Katrīna Puriņa

Dūla, portāla Pērļumamma autore, divu bērnu mamma.

Lai kaut ko iegādātos, internetu izmantoju vairākas reizes mēnesī. Visvairāk internetā pērku: biļetes uz pasākumiem – koncertiem, bērnu pasākumiem, tad seko dažāda veida kuponu iegāde kolektīvās iepirkšanās portālos, trešajā vietā būs apģērbs un apavi. Diezgan bieži interneta Bookdepository vietnē pasūtu arī grāmatas.

Kuponu iegādei izmantoju populārākos Latvijas kuponu portālus, apaviem, apģērbiem – ārzemju interneta veikalus.

Biļešu iegāde

Pasākumu biļešu iegādei ir sava specifika, tādēļ īpaši sekoju savu iecienītāko kultūras iestāžu – Latvijas Nacionālās operas, Jaunā Rīgas teātra, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra repertuāram jau sezonu uz priekšu, tādēļ zinu, ka uz pirmizrādēm un lielākiem notikumiem biļetes jāiegādājas daudz laicīgāk.  Saistībā ar biļetēm vienu reizi gan sanāca neveiksmīgi, jo „Zemfira” koncerts nenotika, taču viss beidzās labi, jo nauda tika atmaksāta. Jāatzīst, ka naudas atgriešana bija diezgan laikietilpīgs un sarežģīts process, kas man nepatika, taču labi, ka viss beidzās veiksmīgi.

Kolektīvās iepirkšanās portāli

Kopējā pieredze, pērkot kuponus, ir ļoti pozitīva. Ir bijuši gadījumi, kad lietas, ko pirms tam ļoti vēlējos iegādāties, izdodas nopirkt ar 60 – 70% atlaidi, kas tomēr ir ļoti izdevīgi. Kādreiz domāju, kādēļ mamma tik ļoti iecienījusi un aktīvi pērk kuponus, tomēr, kad pati tajā iedziļinājos, sapratu, ka tā ir patiešām laba un izdevīga iespēja.

Pārsvarā kolektīvās iepirkšanās portālos iegādājos pakalpojumus, bet dažkārt arī preces. Vai nešķiet, ka kolektīvās iepirkšanās portālos iegādāti pakalpojumi nav tik augstas kvalitātes? Varbūt tās iestādes, kuras piedāvā kuponus nav vispopulārākās un atpazīstamākās Rīgā, tomēr šiem uzņēmumiem šādā veidā ir vēlme piesaistīt jaunus klientus, un viņu interesēs ir piedāvāt labu pakalpojumu un labu servisu, lai klienti nāktu vēl.

Tikai vienreiz neesmu bijusi apmierināta ar sniegto skaistumkopšanas pakalpojumu, ko iegādājos kolektīvās iepirkšanās portālā. Pakalpojuma laiks tika pārcelts kādas piecas reizes, visbeidzot šo pakalpojumu veica, tomēr tas nebija kvalitatīvs un es biju neapmierināta.

Atpakaļsūtīšana

Visu pērku pārdomāti, tādēļ nav bijušas situācijas, kad vēlētos atteikties no internetā iegādātas preces vai pakalpojuma. Tā ir interneta priekšrocība, ka preces var izvēlēties pārdomāti, izvairoties no spontāniem pirkumiem, tādēļ arī praktiski nekas netiek sūtīts atpakaļ.  Man patiešām ļoti nepatīk iepirkties parastajos veikalos, jo no lielveikaliem sāp galva, protams, es nerunāju par pārtikas iegādi. Savukārt, pirms mani laiž iekšā grāmatu veikalā, man vajag atņemt maku, jo tur es varu iztērēt ļoti daudz naudas.

Jair atsūtīts apģērbs vai apavi, kas neder, ir ļoti daudz iespēju šeit pat uz vietas, nesūtot atpakaļ, tos realizēt, piemēram, Andelē Mandelē, ievietojot ziņu Twitterī u.c., manas pirktās lietas parasti ir spilgtas, tādēļ tās labprāt pērk citi.

Apavu un apģērbu iegāde

Esmu apavu fane. Jāatzīst, ka Latvijā apavi maksā ļoti dārgi, bet internetā tos varu nopirkt par 30 – 60% vai pat vēl lētāk. Protams, tam ir sava specifika, ir jāseko līdzi atlaidēm, dažkārt ielieku grozā un gaidu, kad tam konkrētajam modelim būs atlaides – tas ir gan apģērbam, gan apaviem. Piemēram, man nesen izdevies nopirkt krekliņu, kurš maksāja 30 EUR par pāris EUR.

Par bērnu modi, man šķiet, ka Latvijā bērnu apavi ir neadekvāti dārgi, nevaru atļauties maksāt 50 – 60 LVL par bērnu zābaciņiem, tādēļ interneta vietnes, piemēram www.javari.de ir ļoti noderīgas arī bērnu apavu iegādei. Vēl vakar skatījos, ka labus bērnu rudens zābakus var nopirkt par padsmit latiem. Dažkārt pārņem dusmas un neizpratne, kādēļ Latvijā bērnu apavi ir tik ļoti dārgi, žēl arī to cilvēku, kas maksā to augsto cenu, nevis iepērkas internetā, jo par ietaupīto naudu var nopirkt kaut vai ogas vai augļus.

Grāmatas

Internets ir ļoti labs grāmatu iegādes veids. Manā vēlmju sarakstā Bookdepository ir kādas 100 grāmatas, tad kad parādās lieka naudiņa, tad pa kādai nopērku, tāpat internets sniedz plašas iespējas iegādāties speciālo literatūru – manā gadījumā – medicīnā, dzemdniecībā. Jāatzīst gan, ka profesionālā literatūra tiek ilgāk sūtīta. Neesmu arī virtuālo grāmatu lasītāja, tādēļ man vajag to sajūtu – aptaustīt, atvērt, lasīt. Internetā pirktām grāmatām ir arī tā priekšrocība, ka, tās dāvinot, ir pārliecība, ka tieši tādas grāmatas tam cilvēkam nav.

Nobeigumā

Ja ir nedrošība iepirkties internetā, vajag tikai sākt. Man ļoti patīk tas, ka internetā savus pirkumus varu kārtīgi apdomāt, izsvērt un izvairīties no impulsīviem pirkumiem. Ir citas impulsīvas lietas, ko atļaujos – nopirkt bērniem kādu gardumu, impulsīvi visa ģimene aizbraukt paēst ārpus mājas, tās impulsīvās lietas vairāk izpaužas tādas baudāmās lietās.

Written by

Šobrīd vēl nav komentāru.

Komentēt