Pārbaudi

Padomi kā novērtēt un pārliecināties par auto patieso stāvokli.

Automašīnas pārbaude CSDD reģistrā
Atceries, ka ziņas par Latvijā reģistrētiem vai noteiktā kārtībā pieņemtiem un tirdzniecībā esošiem nereģistrētiem transportlīdzekļiem vari iegūt arī pats, pēc valsts reģistrācijas numura vai VIN numura ievadīšanas iepazīstoties ar informāciju CSDD reģistrā e-pakalpojumos vai mobilajā aplikācijā. Ja pārdošanas sludinājumā vai auto apskates laikā automašīnas reģistrācijas vai VIN numurs netiek uzrādīts, tavas tiesības ir pārdevējam to pieprasīt!

Par Latvijā reģistrētu transportlīdzekļu bojājumu vēsturi var iegūt informāciju Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja vietnē: https://sms.ltab.lv/

Pārbaudi informāciju par pārdevēju
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs var palīdzēt patērētājam, kas iegādājas preci no komersanta. To saraksts pieejams e-csdd. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, nereģistrētu transportlīdzekli Latvijā var tirgot tikai noteiktā kārtībā reģistrēti tirdzniecības uzņēmumi, tāpēc savlaicīgi internetā ievāc informāciju un iepazīsties ar atsauksmēm par konkrēto komersantu.

Šasijas jeb VIN numura pārbaude
Zinot šasijas numuru (VIN) vari pārbaudīt automobiļa vēsturi pie attiecīgās markas dīlera, kas var sniegt informāciju par automobiļa komplektāciju un odometra rādījumu laika posmā, kad tas apmeklējis autorizētos servisus. Papildus pārbaude iespējama pie privātajiem komersantiem vai tam paredzētās interneta vietnēs, kur uzzināt par konkrētā automobiļa reģistrētajiem nobraukumiem un veiktajiem remontdarbiem noteiktos datumos.

Written by

Šobrīd vēl nav komentāru.

Komentēt