Pērc

Kā izvēlēties auto tirgotāju un kā slēgt legālu darījumu.

Veic juridiski korektu darījumu
Ja auto Latvijā nav reģistrēts, to var iegādāties tikai pie auto tirgotāja reģistrētā tirdzniecības vietā. Reģistrētās tirdzniecības vietas vari pārbaudīt šeit: https://e.csdd.lv/autoveikali/. Citām personām Latvijā nav atļauts pārdot Latvijā nereģistrētu auto! Pērkot nereģistrētu auto no citas personas, Tu tiec iesaistīts noziegumā!
Tirdzniecības vietās var iegādāties gan Latvijā nereģistrētus, gan arī jau reģistrētus auto. Privātpersonas drīkst pārdot tikai savā īpašumā esošu transportlīdzekli, kas jau ir reģistrēts CSDD. Ja iegādājies auto no privātpersonas, tad noteikti pārbaudi, vai privātpersona, kura pārdod auto, transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā ir norādīta kā īpašnieks.
Ja iegādājies automobili ārvalstīs, pārliecinies, lai Tev būtu reģistrācijas un iegādes dokumentu oriģināli. Šos dokumentus Tev būs jāuzrāda, reģistrējot auto CSDD.

Zini, ko pērc!
Informāciju par visiem Latvijas tirdzniecības vietās pārdošanā legāli esošiem transportlīdzekļiem Tu vari uzzināt CSDD tirdzniecības reģistrā: https://e.csdd.lv/tltr/ Pirms iegādājies transportlīdzekli, pārliecinies, vai transportlīdzeklis ir atrodams tirdzniecības reģistrā.

Nekļūsti par līdzdalībnieku dokumentu viltošanā
Parakstot fiktīvus dokumentus – pirkuma līgumu, kurš it kā sastādīts ārvalstīs – Tu zaudē savas patērētāja tiesības un slēp patieso informāciju par notikušajiem darījumiem, tādejādi kļūstot par kriminālnozieguma līdzdalībnieku, par ko pienākas sods gan pircējam, gan pārdevējam.

Pārliecinies, vai automobilim ir vismaz divi atslēgu komplekti
Otra komplekta iztrūkuma gadījumā pastāv risks, ka var tikt atteikta Kasko apdrošināšana.

Norēķinies par pirkumu gudri
Izvairies no jebkādas drošības naudas iemaksas, ja tas nav iespējams, tad noteikti pieprasi šīs iemaksas rakstisku apliecinājumu no pārdevēja. Norēķinu par pirkumu vēlams veikt ar bankas pārskaitījumu uz komersanta izsniegtā rēķina pamata. Ja norēķinies skaidrā naudā, komersantam prasi kases čeku. Atceries, ka virs 7200,-EUR norēķināties skaidrā naudā ir aizliegts. Par aizlieguma neievērošanu paredzēts administratīvais sods 15% apmērā no darījuma summas.

 

 

Written by

Šobrīd vēl nav komentāru.

Komentēt