Auto lietošana
Kā būt drošam par pirkumu, kā izmantot savas tiesības
Pēc iegādes, steidzīgi nokārto auto apdrošināšanu
Pirms uzsāc dalību ceļu satiksmē, obligāti iegādājies OCTA apdrošināšanu un apsver KASKO iegādi pašu drošībai.
Arī uz lietotajiem automobiļiem attiecas patērētāja tiesības
Ja darījumā pārdevējs ir juridiska, bet pircējs – fiziska persona, pircēja tiesības nosaka Patērētāju tiesību aizsardzības likums, savukārt, ja abas puses ir juridiskās vai fiziskās personas, attiecības būs civiltiesiskas un tās regulēs noslēgtais līgums, kurā vēlams iekļaut garantijas noteikumus. Lai nepieciešamības gadījumā aizstāvētu savas patērētāja tiesības, tev būs nepieciešami darījumu apliecinoši dokumenti, tāpēc pārliecinies par dokumentiem, ko saņem veicot transportlīdzekļa iegādi.
Auto iegāde no privātpersonas uz paša atbildību
Auto iegādājoties no privātpersonas, tevi nesargā Patērētāju tiesību aizsardzības likums, šajā gadījumā strīdi būs risināmi tiesas ceļā, kas ir dārgi un laikietilpīgi. Tāpēc pajautā iemeslu kāpēc automobilis tiek pārdots, cik ilgi lietots, izpēti pieejamo informāciju par pārdevēju un pamanot sūdzības, atturies no piedāvājuma.
Saglabā un pieprasi visus automobiļa iegādes apliecinošos dokumentus
Automašīnas reģistrācijai CSDD uzskaitē nepieciešama reģistrācijas apliecība un īpašumtiesību dokuments, kā arī transportlīdzeklis jāuzrāda agregātu numuru salīdzināšanai. Bet pārējie dokumenti kā, piemēram, Īpašumtiesību apliecība pie reģistrācijas nav jāiesniedz, tā paliek pie pircēja un turpmāk kalpo kā dokuments patērētāja tiesību aizsardzībai. Kā īpašumtiesību dokuments tirdzniecības vietā pārdotam transportlīdzeklim komersantam vienmēr ir jānoformē īpašumtiesību apliecība.